SDH Lomec
Znam SDH Lomec
Sbor dobrovolných hasičů
O nás Historie Události Galerie Sponzoři Kontakty

Memoriál Miloslava Vágnera - 5.9 2020 - Lomeček

Soutěž v požárním útoku s názvem Memoriál Miloslava Vágnera byla jedna ze čtyř akcí, které jsme měli naplánované již na začátku tohoto roku. Bohužel, pandemie a s ní přicházející vládní nařízení nás stejně, jako všechny ostatní, donutily k tomu, abychom některé akce zrušili úplně a nebo počkali, až se situace zlepší a vymysleli náhradní termíny. K tomu došlo v srpnu, kdy se několik okolních sborů rozhodlo uspořádat své okreskové soutěže v měsících září a říjen. Po domluvě se zástupci sborů jsme určili datumy tak, aby se nám soutěže nepřekrývaly.
V sobotu 5.9.2020 kolem poledne začala najíždět na hřiště v Lomečku první soutěžní družstva. Hodinu po poledni proběhlo zahájení soutěže, kde soutěžící a hosty přivítal Jiří Littman proslovem: „Vážení hasiči, závodníci a hosté, dovolte, abych Vás jménem SDH Lomec přivítal na hasičském hřišti v Lomečku. Sešli jsme se na 2. ročníku Memoriálu Miloslava Vágnera, který pořádáme na počest našeho kamaráda – hasiče, od jehož úmrtí uplynuly 21.3. již tři roky. Pro ty, kteří jej neznali osobně, připomenu, že Miloslav Vágner se narodil v roce 1946. Od mládí se věnoval hasičině. Byl členem soutěžního družstva mladých hasičů i dospělých. V SDH Lomec vykonával řadu funkcí, ale zejména byl dlouholetým jednatelem. Působil i na okresní úrovni. Nejdříve jako člen předsednictva OVSPO a později jako jeho předseda Od roku 2000 do roku 2008 vykonával funkci starosty Okresního sdružení hasičů ČMS v Kutné Hoře. Za svoji dlouholetou aktivní činnost byl oceněn řadou čestných uznání a medailemi – Za příkladnou práci, Za zásluhy, medaili Sv. Floriána a v neposlední řadě Záslužnou medaili KSH Středočeského kraje. Nyní prosím uctěme jeho památku minutou ticha.“.
Poté přišlo několik informací ohledně průběhu akce, pravidel a rozlosovalo se pořadí. Trať byla již připravena na útoky dětí, které se rozdělily na mladší a starší a běžely jednokolově. První se na startovní čáru postavili nováčci z Korotic, pro které to byl první závod. Umístění nejmenších hasičů pak bylo následující:
Suchdol – 1. místo s časem 34,21s
Křesetice A – 2. místo s časem 48,27s
Korotice – 3. místo s časem 55,23s
Křesetice B – 4. místo s časem 68,84s

Starší děti se umístily tomto pořadí:
Suchdol dívky – 1. místo s časem 30,83s
Suchdol kluci – 2. místo s časem 52,36s
Víckovice – 3. místo s časem 54,70s

Po doběhnutí posledního dětského družstva proběhlo vyhlášení výsledků a předání diplomů a medailí. Mezitím se přestavěla trať na 2B s nástřikovými terči a své výkony předvedly ve dvou kolech ženy. Časy se sčítaly a našemu domácímu ženskému družstvu se podařilo získat první místo. Výsledné pořadí vypadalo takto:
Lomec – 1. místo
Dolní Bučice – 2. místo
Korotice – 3. místo
Potěhy – 4. místo
Křesetice – 5. místo

Následně se přestavěla trať na 3B s nástřikovými terči a ve dvou kolech se utkalo deset mužských družstev. Sečtení obou časů pak vyneslo toto výsledné pořadí:
Neškaredice – 1. místo
Opatovice – 2. místo
Lomec – 3. místo
Dolní Bučice – 4. místo
Korotice A – 5. místo
Korotice B – 6. místo
Chlístovice – 7. místo
Víckovice – 8. místo
Křesetice – 9. místo
Vrdy – 10. místo

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem členům našeho sboru a jejich rodinám, které se podílely na přípravách a organizaci soutěže. Dále děkujeme obci Úmonín za pomoc s přípravami a ČHJ Neškaredice za zapůjčení a obsluhu terčů a digitální časomíry. Děkujeme všem dobrovolným hasičům okolních sborů a jednotek za to, že přijali naše pozvání a užili si s námi po té dlouhé koronavirové pauze sobotní odpoledne tím, co nás baví a naplňuje. Děkujeme všem hostům za skvělou atmosféru a podporu. A zvláštní poděkování patří všem dětem, které se v průběhu odpoledne zúčastnily soutěže v malování s požární tématikou. Sešlo se nám 30 krásných výkresů, které ještě v budoucnu použijeme. A na co? To se nechte překvapit.zpět do GALERIE
Obec Umonín
www.obecumonin.cz
požáry.cz
www.pozary.cz
OSH Kutná Hora
www.oshkh.cz
www.sdhlomec.cz Copyright © sdhlomec.cz